Kui sünnipäevad on üldjuhul alati tähtsad sündmused, siis laste sünnipäevad on ilmselgelt midagi väga erilist. Seda nii lapsele, vanematele aga ka külalistele. Seal ei tohi küll midagi viltu minna. Eriti oluline aga on lauale tuua õige tort.

Nagu kogu maailm muutub, muutuvad ka torditrendid ja miks mitte seda ka laste puhul. Sellel aastal ennustatakse edu nii traditsioonidele kui ka täiesti uudsele lähenemisele.

Loomulikult on tordieelistusi sadu kui mitte tuhandeid aga võiks siinkohal tuua ära 5 põhilist trendi, mida võiks sellel aastal soovitada.

1. Tradistioonid ei kao ja näiteks suhkrupildiga kohupiima-martsipanitort 5 aastase lapse sünnipäeval on alati omal kohal. Kaunistusena peal ikka tuntud kogupere animatsioonidest pärinev Minion, Elsa vms. Selle tordi kasuks räägib eeskätt, et see on väga kergesti kättesaadav. Pea iga pagarikoda või kodukondiiter suudab sellega hakkama saada. Kaunistusena on muidugi eriti kaunid 3D martsipanifiguurid. Aga saab ka suhkrupildiga hakkama ning selle tellimine ei ole tänapäeval suur vaev. Lisaks ei ole reeglina selline tort väga kallis. Selline lahendus on lihtne võimalus haakuda kogu sünnipäevapeo stiiliga. Miniskulptuurid või pilt tordil on sillaks muudele kaunistustele ja rõõmuks sünnipäevalapsele.

pexels.com

pexels.com

2. Küpsisetort on samuti pikkade traditsioonidega. Kasuks räägib loomulikult see, et seda torti on hea ka ise teha. Tuleb odavam ja maitseb ikka paremini kui tellitud. Sageli on aga puudus kaunistuse ideedest. Siin on selget võidukäiku tegemas loomulikult erinevad kummikommid (ussid, tähed, loomakesed, praemunad jne) aga ka kõikvõimalikud hommikusöögi krõbinad – ja mida värvilisemad, seda parem. Hommikuhelveste lisakasu tuleb ka sellest, et kui nad juba tordi peale sobivad on neid ehk ka lihtsam lapsele hommikuti pakkuda. Samuti on võimalik kasutada naturaalseid helbeid või näiteks meilgi juba populaarseid ja kohaliku toodanguna müüdavaid naturaalseid marjakrõbinaid.

3. Tassi- ja koonuskoogid on mugav võimalus pakkuda mitmeid erinevaid maitseid ja samas pole ka taldrikutega mässamist. Nn näpuvahelt söömine on lastele vägagi meeltmööda. Lisaks võib sellesse valikusse lisada populaarsust koguvad pulgakoogid. Kenasti serveerituna on laual nii ilu kui ka suurepärane ja lai magusavalik.

fotolia.com

fotolia.com

fotolia.com

fotolia.com

4. KIT meetod – Kaunista Ise Tort on võimalus laste fantaasial lennata. Loomulikult peab olema ka fantaasiarikkust võimaldavaid valikuid: kummikommid, shokolaadinööbid, nonparellid, marjad, pähklid, siirupid värsked ja kuivatatud marjad jne. Selle meetodi teeb nii heaks see, et lapsed saavad ise midagi teha ja protsessis osaleda. Mõelda kui tore on lusikaga oma koogitükile tõsta shokolaaditükke, lisaks niristada magusat siirupit või kastet ja kõige peale veel paar küpsist ja mandlilaaste. Proovi või ise. See võimaldab maiustada ka neil, kel näiteks pählkiallergia vms.

5. Jäätisetort. Jällegi teada-tuntud, kuid väga harva kasutust leitav. Samas on see laste peal testitud ja tulemus on 🙂 🙂 🙂 SUPER. Jäätisetordi vähene kasutus ja miinus on ehk see, et selle valmistamine on paras väljakutse. Tegemist on siis ahjus küpsetatud jäätisetordiga. Aga kui retsept korralikult läbi lugeda, vaadata paari õpetusvideot youtube´ist, siis usun, et senine kartus on olnud liigne. Tuleb olla lihtsalt täpne ja hoolikas.

fotolia.com

fotolia.com