img_2024Pulmad on inimese elus suursündmus, kus kõik peab olema perfektne. Ikka soovitakse, et pulmad oleksid võimalikud unikaalsed ning omanäolised. Üheks oluliseks pulmapeo komponendiks, mis selle tähtsa sündmuse kordumatust edasi aitab kanda, on kindlasti pulmatort. See on maius, mis ühendab pulmatraditsiooni suurepärase maitseelamusega.

Nii nagu muutuvad trendid pulmakleitide ja lillebukettide osas, muutuvad need ka pulmatortide puhul.

img_0383

„Alasti“ tort

See rustikaalne võikreemiga kaetud biskviidikihtidega tort on juba mitmendat aastat äärmiselt populaarne ning tõotab seda olla ka 2017. aastal. „Alasti“ tort on lihtne kihiline tort, mis on kaunistatud värskete lillede või puuviljadega ning on visuaalselt lihtne, kuid samas väga kaunis. Selle tordi lihtsuses peitub nii tema ilu kui ka originaalsus.

img_2702

Metallik

Uueks trendiks pulmatortide maailmas on kujunemas nn metallik tordid, mis on kaunistatud, helkivate litritega. Elegantsest metalsest läikest kaunistused annavad tordile säravust ja huvitavat omapära ning teevad pulmapeo eriti meeldejäävaks.

art-deco

Art Deco

Art déco’lik glamuur pulmatortide disainis on jälle tagasi!

Art déco on viimasel kümnendil tulnud moodi ka pulmatortide välimuses. Heas mõttes süüdlane selles on kindlasti film “The Great Gatsby”.

Innustatult 1920–1930ndate aastatel jõuliselt arhitektuuris domineerinud Art déco stiilist on ka seda järgivad pulmatordid oma kujult kas ümarad või nurgelised (4–6-nurksed), kõrgusse suunduvad, tugeva geomeetrilise joone ning priiskava ornamentikaga. Põhitoonides on domineeriv valge ja elevandiluu, samuti pruun, must aga ka pastelsed roheline ja sinine, kaunistuses pärlid ja kuld.

Personaalsus

Viimastel aastatel on pulmatortide maitsevalikutes noorpaarid üsnagi eksperimenteerivad. Kasutatakse ebatraditsionaalseid maitseid, nagu porgand või kõrvits liites selle shokolaadiga jne. Nii on võimalik noorpaaril näidata ennast läbi tordi (naturaalsus, unikaalsus jne).

img_2391

Suurte korrustortide puhul kasutatakse kaunistuste valikul värve ja elemente pruudi pulmakleidilt. Näiteks roosat glasuuri ja tikandkaunistusi. See võimaldab siduda torti rohkem pruutpaari isikupäraga.

Koogivalikud

Kuna ühe suure tordi puhul on alati murekoht, kas see kõigile maitseb. Juhtub, et isegi pruutpaari vahel või tekkida ebakõla maitsevaliku suhtes. Nii on üha populaarsemaks saanud pakkuda erinevaid minikooke, tassikooke ja magusaid suupisteid, mis on kaunilt serveeritud buffee stiilis. Selline valik võimaldab mängida erinevate maitsete ja kaunistustega.