metsmaasikatassikoogidkreemimutsiga1

Foto: Merilin Siimpoeg

Kas tassikook on vaid kreemikattega muffin? See küsimus vaevab ehk paljude magusasõprade peasid, kuna pealevaadates see nii võibki tunduda. Kuidas on lood aga tegelikult?

Tassikook on sisuliselt minivariant tavaliselt koogist või lihtsamast tordist. On nad ju valmistatud samadest koostisainetestki ja samal põhimõttel – küpsetatud põhjale on peale pandud kaunis ning maitsev kreem (võikreem, sefiir jne), lisaks on koogi vahel magus täidis.

Ka muffini taignas on kasutatud peamiselt samu koostisaineid nagu tassikoogi puhulgi, kuid sinna on reeglina lisatud ka puuvilju, seemneid, pähkleid ja muud maitsvat ning mõnusat. On välja mõeldud sadu suurepäraseid muffiniretsepte, mis võimaldavad neid valmistadagi võimalikult tervislikult – nii saab teha gluteenivabu, ilma piima või munata, samuti ka nisuvabasid muffineid. Tundub nagu oleks muffini puhul tegu pigem koogi ja/või tassikoogi tervislikuma alternatiiviga.

Muffin

Foto: Merilin Siimpoeg

Tavapäraselt valmib tassikook aga siiski nisujahul baseeruval taignal koos magusa täidise ja rikkaliku kreemiga kaunistatult.

Miks siis üldse tassikook või miks mitte teha ka tassikooke tervislikest toorainetest? Ega see kindlasti keelatud ei olegi, kuid kui muffini puhul on tegemist lihtsa, tihti ka tervisesõbralikuma magustoiduga (miks mitte ka soolase küpsetisega), siis tassikook on klassikaline magustoit, mis kiirgab rikkalikkuse ning kõrge kaloraaži järgi ja paneb peale selle söömist hinge vaevama.