tervislikud-kummikommid

Kummikommid on ilmselt enamike laste vaieldamatud lemmikud. Vanemate jaoks on see aga päris suur peavalu, kuna enamasti ei teata, mis ainetest need koosnevad ja kui tervislikud kummikommid tegelikult on.

Kaubandusvõrgust ostetud kummikommid, olenemata sellest, mida sinna pakendile kirjutatud ka poleks, ei ole igal juhul kuigi lapsesõbralik valik. Selleks, et meie võsukesed ei peaks heast maiusest ilma jääma, on meil pakkuda midagi, mis rõõmustab nii lapsi kui ka lapsevanemaid.

Nimelt ei ole sugugi keeruline kummikomme ka ise kodus valmistada. Ise valmistades saad valida, milliseid koostisi sinna lisad ning teha saab täpselt nii naturaalseid ja tervislikke komme, kui endal soovi on.

Selle aasta suurt õunasaaki arvestades on paljudel keldrid ja sahvrid head hapukat ja naturaalset õunamahla täis – see võib olla parim tooraine ka kummikommide valmistamiseks. Komme saab teha aga millest iganes ning kasutada võib kõiki meie aedades kasvavaid puu- ja juurvilju. Tee neist vaid toormahla, lisa juurde vajalik kogus želatiini ning magususeks ka veidi mett ja/või naturaalset vaniljeekstrakti ning ongi valmis.

Lisaks saab kommikommid muuta ka tervislikeks multivitamiinideks, lisades sinna näiteks naturaalset leedrisiirupit.

Kui soovid oma lapsele tervislikku magusaelamust, siis siin on sulle üks retsept!

Kodused tervislikud kummikommid:

  • 2 dl värsket puuvilja- ja/või juurviljamahla
  • 4 tl želatiini
  • 2–4 spl mett (olenevalt mahla hapukusest)
  • 1/2 tl vaniljeekstrakti
  • Lisada soovi korral leedrimarja siirupit, kui soovite kummidele lisada külmetusvastast efekti. Immuunsussüsteemi kaitseks toimib hästi ka kalamaksaõli lisamine. Nii saab kummikommid muuta ka maitsvateks ning naturaalseteks multivitamiinideks.

Kirjeldus:

  1. Kalla mahl kastrulisse või sügavama põhjaga kastmepanni. Raputa mahla hulka želatiin (kui on želatiinilehed, siis toimi vastavalt pakendil olevale õpetusele) ja oota mõned minutid. Sega seni, kuni želatiin on paisunud ja kogu vedeliku endasse imenud.
  2. Kuumuta želatiini-mahlasegu veevannil. Segu võib minna algselt teraliseks, kuid mõne minutiga segu ühtlustub.
  3. Lisa kuuma segu sisse mett, vaniljeekstrakti ja kõiki muid lisandeid, mida soovid.
  4. Kui segu on valmis, jahuta seda veidi ning kalla see väikestesse silikonist kommivormidesse ja aseta 3–4 tunniks külmikusse.
  5. Võta kommid vormidest välja ja kui juhtub, et neid kohe põske ei pisteta, siis on võimalus vajadusel neid säilitada külmikus õhukindlas purgis ca 2 nädalat.
  6. NB! Ära kasuta ananassi- ja/või kiivimahla, kuna need ei kallerdu piisavalt.

Ära kasuta ananassi ja/või kiivi mahla, kuna need ei kallerdu piisavalt.